Senioři na sebe berou závazky svých dětí

Nejohroženější skupinou spotřebitelů v oblasti půjček, úvěrů a jiných finančních produktů jsou ženy (většinou samoživitelky) a senioři. Proč právě senioři? Za dobu svého těžkého života si většina z nich střádá peníze „na horší“ časy. Ve většině případů tyto prostředky investují do svých dětí nebo později vnoučat. Co však dělat v případě, že dávno naspořené finance došly? Nezvedené a vysoce nesamostatné dítko přijde s prosbou o zaručení se. A milovaný rodič se zaručí… Následně se rozjíždí kolotoč dluhů, který je jen velmi těžké zastavit. Ano, tak přesně tímto způsobem se dostává do finančních problémů řada českých seniorů

Dluhy dětí a předváděcí akce

Ale dluhy dětí jsou pouze jedním, nikoli jediným způsobem, jak se senioři zadlužují. Svůj nemalý podíl na tom mají také v současné době velmi diskutované předváděcí akce. Starší osoby – často pod nátlakem podepíšou smlouvu, ve které se zavážou splácet ve většině případů předražený a naprosto zbytečný výrobek. Jednat se může o zázračný vysavač za 60 000 Kč, regenerační deku za deset tisíc nebo hrnce a pánvičky za celých 30 tisíc korun!

Zajímavý článek:  Jaká půjčka do 100 000 Kč je nejvýhodnější?

Jak se dluhů vyvarovat?

Pokud potřebuje (nejen) starší osoba vylepšit svůj domácí rozpočet, rozhodně by se měla vyvarovat nekonečnému sponzorování svých již dávno dospělých dětí, navštěvování předváděcích akcí a velký důraz by měla klást na výběr vhodné půjčky. Jejich kompletní přehled včetně dostatku informací naleznete zde.