closeup photo of black analog speedometer

Jak je to s přenecháním leasing. Znáte aspoň základní informace?

Převzetí leasingu bez odstupného je poměrně snadnou záležitostí a také jednou z možností, jak získat svůj vysněný automobil za podstatně nižší cenu. Může být vyřízeno jak v autobazaru, tak i prostřednictvím fyzické osoby. Na internetu naleznete řadu nabídek nejen od soukromníků, ale i autobazarů, kde původní majitelé nabízejí přenechání leasingu bez odstupného.

A jaký k tomu mají důvod?

Úplně jednoduchý, stávající klient leasingové společnosti nezvládá z nějakého důvodu již dál platit leasingové splátky a nebo se rozhodl změnit vozidlo. Nový majitel tak na sebe přebírá závazek plynoucí ze stávající leasingové smlouvy za stejných podmínek jaké byly ujednány na začátku. Za přenechání leasingové smlouvy si leasingové společnosti účtují, který je zpravidla v rozmezí 3 000 – 9 000 Kč.

Jak je to s přenecháním leasing. Znáte aspoň základní informace?
Jak je to s přenecháním leasing. Znáte aspoň základní informace?

Převedení leasingu bez odstupného tedy znamená, že po vás původní majitel nebude chtít žádné další poplatky za přenechání leasingu. Pro původního majitele je do určité míry tato transakce nevýhodná, protože v minulosti zaplatil leasingové splátky za vůz, který mu nebude nikdy patřit. Datem převedení smlouvy se však zbavuje břemene pravidelného splácení leasingu a k leasingové společnosti již nemá žádné závazky.

Zajímavý článek:  Konsolidace dluhů: Co je to a jak vám může pomoci?

Jak probíhá přenechání leasingové smlouvy

Přenechání leasingové smlouvy je smluvním aktem mezi třemi stranami, původním majitelem, novým nájemcem vozidla a leasingovou společností. Při postoupení leasingové smlouvy se ohodnotí skutečná hodnota vozidla, která bude vyjádřena v hodnotě leasingové smlouvy mezi původním a novým majitelem.

Leasingovou společnost vzájemné vyrovnání mezi majiteli nezajímá, ale bez jejího souhlasu není přenechání možné. Nový klient je nejprve leasingovou společností opět schválen a teprve poté je na něj převeden závazek plynoucí ze stávající leasingové smlouvy.
black vehicle dashboard with speedometer on 100