Coins Money Coin Collection Finance  - wal_172619 / Pixabay

Jak funguje SMS půjčka?

Než se budeme zabývat tím, jak takové půjčení pomocí SMS zprávy funguje, je třeba si říct, co vlastně SMS půjčka znamená v praxi. Jedná se o druh nebankovní finanční služby, díky které si lze pořídit na splátky určitou finanční sumu nižšího rázu prostřednictvím svého mobilního telefonu.

SMS půjčky jsou zaměřeny hlavně na klientelu, která není úplně solventní. Jde povětšinou o půjčky bez ručitele a bez náhledu do rejstříku dlužníků. Jinými slovy, peníze pomocí SMS zpráv si většinou půjčují lidé, kterým chybí v termínu před výplatami nějaká ta částka na splácení svých závazků.

Jak tedy celý kolotoč kolem SMS půjčky probíhá?

Když člověk zjistí, že by potřeboval půjčit jistý finanční obnos, který nepřesahuje mnoha tisícové cifry, stačí jen vzít mobilní telefon a poslat SMS dané společnosti, která tyto služby poskytuje. Jestliže daný člověk momentálně nedluží, tak je pravděpodobné, že peníze na požádání poputují na jeho účet, přičemž ten si je bude moci vybrat v bankomatu prakticky ihned po jejich příchodu. Všechno ovšem pochopitelně není zadarmo. Společnost si vezme určité procento z půjčené částky.

Money Euro Currency Envelope Gift - geralt / Pixabay
Jak funguje SMS půjčka?

Poplatek za SMS půjčku

Tento poplatek se liší dle toho, kterou společnost klienti zvolí. Půjčená částka musí být věřiteli splacena během jednoho měsíce, stejně tak jako poplatek mířící ke společnosti poskytující půjčku. Účel SMS půjčky je vcelku jasný a spočívá hlavně v okamžitém řešení složité finanční situace. Může mnoha lidem pomoci hned a ti nebudou muset řešit, jak se k penězům dostat.

Zajímavý článek:  Kde jsou půjčky 100 000 korun nejvýhodnější?

Nejedná se ovšem rozhodně o dlouhodobou záležitost. Určitým problémem může být také výše půjčky, která se nemůže pohybovat ve velkých výškách – maximálně do výše 5 000 Kč, neboť samotná SMS půjčka především pomáhá lidem těsně před výplatou, kdy nemají žádné finanční prostředky.

Coins Money Clock Hourly Wage Euro - geralt / Pixabay
Kde můžeme zažádat o menší půjčky?

Pro koho je služba určená?

Služba je právě pro ty, kteří potřebují splatit jednoduchý nevysoký výdaj v určitém termínu a jiné alternativy jim již nezbývají. Je ale třeba, aby se potenciální klienti seznámili s podmínkami a také všemi možnými úskalími, jež mohou tyto typy půjček nést.

Kdybychom se měli zmínit o sumě, kterou jsou schopny společnosti poskytnout napoprvé, tak ta se pohybuje kolem 1000 korun.

Partneři