Jak si vybrat vhodný úvěr, když potřebujete 100 000 Kč

Půjčovat si peníz obvykle není nic příjemného a už samotný výběr vhodného úvěru je pro spoustu lidí obtížným úkolem. Platí to jak u malých a krátkodobých půjček, tak i u vysokých úvěrů, kde můžete chybnou volbou utratit zbytečně vysoké částky za poplatky a úroky. Jak postupovat, když potřebujete půjčku ve výši 100 000 Kč? Které společnosti patří k těm solidním a spolehlivým a jak se naopak vyhnout nepoctivým úvěrovým nabídkám?

Nejvýhodnější půjčku vám nabídnou banky

U půjčky v hodnotě 100 000 Kč je jednoznačně výhodnější obrátit se na některý z bankovních ústavů. Banky nabízejí podstatně nižší úroky a u takto vysoké částky je pak rozdíl mezi bankovním a nebankovním úvěrem poměrně značný. U banky ale musíte počítat s tím, že budete muset doložit vaše příjmy a banka si také ověří, zda nemáte záznam v registru dlužníků. Pokud podmínky, které mají banky nastaveny, splňujete, určitě si o půjčku požádejte v některé z nich.

I nebankovní úvěry mohou mít přijatelné úroky a poplatky

Pro ty, co ale získat půjčku od banky nemohou – například z důvodu záznamu v registru dlužníků SOLUS, případně z jiné příčiny – je jedinou možností půjčka od nebankovního poskytovatele. V tomto případě už je ale výběr mnohem užší než např. u tzv. SMS půjček v řádu několika tisíc. Nebankovní úvěry do 100 000 Kč nabízí pouze menší procento poskytovatelů, i podmínky jsou samozřejmě trochu přísnější než u rychlých půjček do výplaty. To, že je půjčka nebankovní, ale nemusí automaticky znamenat, že bude předražená – některé nebankovní společnosti nabízejí relativně dobré podmínky a lze je doporučit všem, kteří si u banky půjčit nemohou.

Jednu z nejlepších půjček do 100 000 Kč nabízí Home Credit

Příkladem výhodného a spolehlivého nebankovního úvěru je půjčka Home Credit. Pokud si ji nastavíte přesně na 100 000 Kč, můžete si její splácení rozložit na dobu 48 až 84 měsíců, měsíční splátka se tak můžete pohybovat od 2739 K až po 1699 Kč. Nově si navíc můžete splátku během trvání smlouvy až o polovinu snížit a to pří každé druhé splátce – celková částka zůstane stejná, pouze se prodlouží celková doba půjčky.

Zajímavý článek:  Úvěr na bydlení od Buřinky

Ucelený přehled bezpečných úvěrů do 100 000 Kč vám poskytnou srovnávače

Kromě Home Creditu ale na českém finančním trhu najdete v této výši i řadu dalších kvalitních půjček – vybrat si tu pravou můžete např. s pomocí srovnávače půjček. Jde o nezávislé odborné portály, které jsou zaměřeny na srovnání bankovních i nebankovních úvěrů a přinášejí na jednom místě maximum informací pro všechny zájemce o půjčku. Pokud vás tedy zajímají půjčky do 100 000 Kč, stačí navštívit stránky PůjčkyHned.cz, zadat požadovanou částku, zmáčknout Enter a zobrazí se vám seznam úvěrů, které spadají do této skupiny. Ke kvalitním srovnávacím portálům patří i CoolPůjčky.cz s největším množstvím porovnaných úvěrů nebo ParádníPůjčky.cz.

K vyšším půjčkám si lze sjednat i pojištění schopnosti splácet

Zatímco k mikroúvěrům v řádu několika tisíc žádné pojištění logicky nabízeno není, u vysokých půjček už obvykle klienti mají možnost sjednat si i pojištění schopnosti splácet. V případě částky 100 000 Kč je tato varianta dostupná jak u bankovních, tak i u nebankovních poskytovatelů. Na první pohled může toto pojištění vypadat výhodně, ne každému se ale vyplatí. Zajímavý článek na téma pojištění schopnosti splácet vyšel ve spotřebitelském magazínu dTest, který se touto otázkou zabýval podrobněji.