Je půjčka pro začínající podnikatele dostupným produktem?

Ne každý si chce nutně půjčit jenom na své soukromé účely. Je totiž mnoho lidí, kteří svou půjčkou chtějí financovat svůj byznys. A zatímco zkušený podnikatel s velkým příjmem nemá v tomto směru problém, u těch začínajících se komplikace mohou objevit. Pokud je chcete eliminovat, podívejme se na to, jak může půjčka pro začínající podnikatele vypadat. Tedy pokud chcete, aby byla opravdu poskytnuta.

Zkusit můžete banku

První kroky by samozřejmě měli vést do vaší banky, jelikož tam můžete mít z minulosti zajímavé obraty na účtech, což může vést k poskytnutí úvěru. Roli ale může hrát také podnikatelský plán, popřípadě ručitel. Důležité je ale říci, že ačkoliv takové půjčka pro začínající podnikatele jsou spojeny s nejlepším úrokem, jenom málokdy jsou skutečně poskytovány. A to proto, že jsou pro banky rizikem, které jenom málokdy chtějí podstupovat.

Půjčka pro začínající podnikatele, pokud jste měli příjem

Dobrou zprávou může být to, pokud se na dráhu soukromého podnikatele vydáváte po vašem zaměstnání. V takovém případě můžete stále ještě dokládat příjem, což je plus pro vás. Ačkoliv v rámci podnikatelských půjček nemusíte uspět, v rámci těch osobních ano. A jelikož je řada z nich neúčelových, můžete si vzít osobní půjčku a tu následně použít právě na podnikání. A to jak půjčku bankovní, tak i nebankovní.

Víte, že … rázem tak lze získat skutečně zajímavé částky, a to i v řádech několika set tisíc korun?

A to vše jenom po předložení vašich dokladů totožnosti a dále výplatních pásek. Příkladem může být známá Equa bank, která na svém webu uvádí: „Stačí vám pouze chvilka času a občanský průkaz. Žádné další papírování. Půjčku získáte také na pobočce, nebo telefonicky přes Klientské centrum.

Zajímavý článek:  V jakých případech je vhodná půjčka bez doložení příjmu?

Když příjem nemáte

Ani to nemusí být nutně problém. I když před vámi mnoho bank i nebankovních společností zavřou dveře, není třeba zoufat. Pomoci totiž může segment takzvaných mikropůjček.

Ty jsou sice primárně určené na řešení finančních problémů, ale opět platí, že konkrétní účel není omezený. Můžete tak získat peníze, které následně investujete do svého byznysu.

Pozor: Drobným rizikem je fakt, že termíny splatnosti jsou poměrně krátké, a to v řádech desítek dní. Pokud ale víte, že byznys zvládnete rozjet, jsou skvělou volbou.

I částky jsou v daném směru poměrně zajímavé. Máme-li být konkrétní, potom můžete dosáhnout i na desetitisíce korun českých. Půjčíte-li si u více společností, máte poměrně zajímavou sumu. A to vše za podmínek, které jsou jenom tyto:

  • Plnoletost
  • Trvalé bydliště na území České republiky
  • Tuzemské státní občanství
  • Vlastnictví bankovního účtu

Je tedy jedno, zda máte nebo nemáte příjem, protože ten není třeba dokládat. Stejně tak není třeba dokládat ani výpisy z registrů, nebo jakákoliv další případná potvrzení čehokoliv.