Kam pro peníze jako OSVČ?

Podnikatelé nebo OSVČ jsou často v žádosti o půjčku značně znevýhodněni. Jsou totiž pro banky rizikovější, jelikož u nich stačí jeden jediný krok špatným směrem a už nemají ani podnik a ani žádné finanční prostředky na splacení půjčky. Ovšem i v této situaci se najdou instituce, které vám velice snadno a poměrně bez problémů půjčí.

Pro půjčku 100 000 Kč do České spořitelny

Jedná se například o Českou spořitelnu, u které si i OSVČ může půjčit až 700 000 korun. Nemusíte přitom dokládat žádné potvrzení o příjmu, zajištění nebo účel. Jednoduše si půjčíte a nic víc neřešíte. Záleží už pouze na vás na jakou dobu, s jakými splátkami, s jakým splátkovým kalendářem, za jakým účelem či jakou výši.

Kolik budete muset měsíčně splácet?

Pokud si vedete v poslední době ve vašem podnikání dobře, vyberte si nejkratší možnou dobu splácení. Budete sice splácet větší částku, ovšem kratší dobu a zároveň i naprosto nejméně přeplatíte. U půjčky 100 000 korun se jedná například při splácení po dobu dvou let o měsíční částku 4 956 Kč. V takovém případě přeplatíte pouze 19 940 korun, a pokud budete navíc celou dobu splácet řádně a včas, dostanete zpátky celých 6 195 Kč, takže ve svém důsledku přeplatíte vlastně jen 13 745 Kč. Navíc si ale připravte 1 000 korun jako jednorázový poplatek za zpracování úvěru.

Zajímavý článek:  Kam pro peníze se záznamem v registru dlužníků?

Méně výděleční podnikatelé mají taky šanci!

Máte-li každý měsíc k dispozici menší částku peněz, můžete si splácení tohoto úvěru rozložit až na sedm let. V takovém případě budete splácet pouhých 1 927 Kč měsíčně, přeplatíte až 62 722 Kč a při řádném splácení vám bude vráceno 9 402 Kč.