Jak si půjčit a neprohloupit?

Spousta lidí ještě i v dnešní době internetu platí neuvěřitelné částky za bankovního nebo finančního poradce. Přitom by tyto peníze mohli investovat například do domácnosti nebo do svých snů. Jak to? Stačí využít internet!

Že nemáte na hledání po internetu čas?

V prvé řadě to chce určitě trochu trpělivosti. Tu nemá samozřejmě každý. Ovšem, když už jde o vaše peníze, měli byste několik minut vašeho volného času obětovat.

Jak se vyznat v nabídkách půjček a úvěrů bez finančního poradce?

Nyní již však přejdeme k samotnému jádru věci, a to k orientaci ve všech nabídkách bank a ekonomických subjektů. Když nebudeme přehánět, narazíte na internetu na stovky finančních produktů. Každý má nějaká jiná pozitiva, každý je v jistých ohledech odlišný, u každého je výhodné něco jiného. Jenže jak se v tom všem zorientujete? Jednoduše!

Krok první – seznam

Jako první si vytvořte seznam. V tom budou na prvním místě figurovat názvy bank a ekonomických subjektů, které poskytují půjčky. K tomu přidejte výčet finančních produktů, které si u daného subjektu můžete sjednat a jako poslední zevrubný popis jednotlivých produktů. Tento seznam si napište tak, abyste jej hlavně vy pochopili!

Zajímavý článek:  Bankovní vs. nebankovní půjčka = věčný boj

Krok druhý – počty

Za druhé si stanovte nějaký ukázkový příklad, na kterém zjistíte, která nabídka je výhodná a která se naopak výhodně pouze tváří. Například si určete, že si budete chtít půjčit 100 tisíc korun. Na příkladu následně zjistěte, kolik budete muset měsíčně splácet, kolik nakonec přeplatíte a kolik budete muset zaplatit ještě navíc v podobě nejrůznějších poplatků.

Krok třetí – výsledky

Takto získáte spoustu výsledků. Ty si opět zapište k jednotlivým nabídkám. Už v tuto chvíli by vám mělo být jasné, jaká půjčka bude pro vás nejvýhodnější. Chtělo to sice čas, ovšem odteď se už v úvěrových nabídkách neztratíte.