Nebankovní půjčky online a jak se v nich vyznat

Pokud vás odmítli v bance a nemáte nikoho, s kým se poradit, čeká na vás na internetu nepřeberná džungle nabídek nebankovních půjček online. Na tuzemském trhu působí více než 50 000 poskytovatelů nebo zprostředkovatelů spotřebitelských úvěrů. Mezi nimi je samozřejmě i spousta predátorů a podvodníků, protože nad takto vysokým počtem subjektů ani nelze zajistit patřičný dohled. Abyste nepřehledné prostředí internetu změnili ve výhodu, je potřeba zorientovat se podle několika základních bodů a umět půjčky jednotlivých úvěrových společností mezi sebou porovnat. Některé nebankovní půjčky bez doložení příjmů nabízejí paradoxně i výhodnější podmínky, než vám poskytnou leckteré banky.

Jakmile začnete nebankovní půjčky online třídit, prvním kritériem by měla být serióznost úvěrové společnosti. Zde se můžete opřít o různé žebříčky průzkumy trhu. Jeden takový provedlo v roce 2013 Evropské sdružení pro podporu práv spotřebitelů Umbrella, jehož podrobnou analýzu si můžete pročíst zde. Sdružení odvedlo značnou práci za vás, protože mezi sebou jednotlivé nebankovní půjčky online také porovnalo a seřadilo je dle výhodnosti. Řídilo se přitom zejména výší nákladů na daný úvěr a transparentností podmínek.

Za nejlepší nebankovní půjčku pak vyhlásilo Hypopůjčku od společnosti TGI Money a. s., která má skutečně řadu předností. Jedná se o americkou hypotéku, tj. úvěr, u kterého ručíte nemovitostí. Díky této zástavě nemusíte dokazovat své příjmy nebo shánět ručitele, nemovitost dokonce nemusí být ani vaše, stačí se domluvit např. s rodiči. Tím se i podstatně zrychluje vyřízení vaší žádosti. Hypopůjčka dále nabízí nízký úrok a nízké RPSN, za zpracování žádosti také nemusíte platit žádný poplatek předem. Výjimečná je tato půjčka i možností rozložit si splátky až na 20 let, díky čemuž si můžete nastavit jejich rozumnou výši. To si můžete rovnou vyzkoušet na úvěrové kalkulačce.

Zajímavý článek:  Půjčky menšího rozsahu aneb kde mi je poskytnou?

O Hypopůjčku si můžete nezávazně zažádat zde a do 24 hodin se dozvíte, zda vám byla žádost předběžně schválena.