Které banky nabídnou spořící účet s nejvyšším úrokem?

Dobře investovat své peníze je dnes naprosto klíčové, pokud máme zájem na to, naše úspory dobře zhodnotit. Možností, jak to udělat, je samozřejmě celá řada. Nejlepší volbou z hlediska nízkých rizik jsou dnes spořící účty. Samozřejmě ty dnes nabízí většina bank a ne všechny jsou stejné. Pojďme se proto podívat na přehled toho, kde můžeme spořící účet s nejvyšším úrokem najít.

Nejlepší spořící účet s nejvyšším úrokem nabídne Sberbank

Na prvním místě se rozhodně nachází právě tato banka, jelikož v rámci svého produktu Fér spoření se může pyšnit tím, že nabídne zhodnocení až 1,63 procenta ročně. Vedení samotného účtu je zdarma, peníze máte kdykoliv k dispozici a navíc jsou vklady zákonně pojištěny. Drobným negativem u této banky je poté fakt, že jsou takto úročeny pouze vklady, které dosahují částky 300 000 Kč. Jedná se tak o možnost hlavně pro drobnější střadatele.

Pokud ale u této banky zůstaneme, je třeba říci, že nabídne ještě jeden spořící produkt, a to s názvem Garance 2016. I ten by se dal považovat za spořící účet s nejvyšším úrokem. A to proto, že sazba je 1,43 procenta. A ta je dokonce garantovaná, a to až do konce roku 2016. Oproti předchozí variantě je určitě plusem to, že tímto úrokem jsou úročeny všechny vklady, které jsou v hladině od 500 000 do 5 000 000 Kč. Ideální volba pro větší střadatele.

Zaujmout umí také Equa bank a Zuno

Další bankou na našem trhu, kde můžeme výhodně spořit, je Equa bank a její spořící účet nesoucí název HIT. Ten nabídne úrok ve výši 1,50 procenta, a to v rámci zůstatku do 200 000. Zde je však třeba splnit dvě hlavní podmínky, které jsou tyto:

  • Nutnost měsíčně alespoň třikrát zaplatit bezkontaktní kartou
  • Nutnost měsíčního objemu přijatých plateb alespoň ve výši 10 000 Kč
Zajímavý článek:  Co dělat, když se blíží konec stavebního spoření?

Stejnou úrokovou sazbou se dnes pyšní také spořící účet u Zuno, který nese název Spoření plus. Ten je zajímavý v tom, že úročí vklady až do výše 300 000 Kč a není zde žádný povinný zůstatek, stejně jako zde nejsou žádné povinné objemy zřízených plateb.

Vše doplní také Air Bank

Zapomínat ale nesmíme ani na banku s názvem Air Bank, jelikož i ta umí spořící účet s nejvyšším úrokem nabídnout. Klasická sazba je sice 1,1 procenta, ale ta určitě není konečná. Banka totiž hlídá úroky ostatních bank a garantuje, že se bude držet vždy ve trojici těch, které nabízejí úrok nejlepší. Nejenom, že tak můžeme výhodně spořit na samotném počátku, ale můžeme výhodně spořit také v budoucnu. Navíc budou potěšeni věrní klienty, jelikož těm banka nabídne toto: „Klientům, kteří k nám přišli po 1. únoru 2014, úročíme touto sazbou vklady do výše 250 tisíc korun. Peníze nad oba limity úročíme sazbou 0,50 % ročně.

Z obecného hlediska samozřejmě lze doporučit všechny jmenované možnosti, jelikož u všech se dočkáte poměrně zajímavého zhodnocení, s minimálním rizikem. Pokud jste si přesto nevybrali, mohou přijít vhod ale i další produkty bankovního trhu, jako ING Konto, Raiffeisenbank eKonto Flexi, nebo Expobank Spořicí účet Garant.