Jakými způsoby lze získat úvěr na auto?

Auto je dnes dopravním prostředkem, který využívají nejenom jednotlivci, ale využívají ho také rodiny, nebo podnikatelé. Samozřejmě pokud to stávající doslouží, je třeba co nejdříve koupit nové, abychom mohli opět zase jezdit. Pokud nemáme vlastní finance, nemusíme zoufat. Dnes je možností vzít si i úvěr na auto. A to hned ve dvou různých variantách, které si zmapujeme a podíváme se na to, jaké mají parametry a v čem mohou být výhodné nebo nevýhodné. Jedná se o tyto:

  • Klasická půjčka na auto
  • Leasing

V rámci půjčky je vůz ihned náš

První možností je tedy zmíněná půjčka. Peníze sice nedostaneme na ruku, jelikož je z nich ihned odečtena cena auta a tak máme možnost odjet s naším vozem doslova bez peněz. A to už z autosalonu nebo autobazaru, jelikož v tomto směruje vše sjednat právě na místě. A to proto, že většina provozovatelů dnes spolupracuje s úvěrovými společnostmi. Ty mohou být jak nebankovní, tak samozřejmě i bankovní, díky čemuž se může stát úvěr na auto z hlediska úrokových sazeb mnohem výhodnější. Příkladem je třeba služba GE Money Auto, která uvádí, že je: „Jeden z největších poskytovatelů úvěrů na koupi osobních a užitkových vozů GE Money Auto zkrátí Vaši cestu k novému nebo ojetému vozu.“

Velkou výhodou v tomto směru je to, že jakmile auto tímto způsobem koupíme, máme samozřejmě možnost jít ho přihlásit. A to na naše jméno. Z toho tedy jasně plyne, že úvěr na auto nám umožní získat auto ihned, a ihned ho také přihlásit na dopravním inspektorátu. Ačkoliv se tento postup může jevit jako naprosto logický, nemusí vše fungovat podle tohoto klíče.

Zajímavý článek:  Senioři na sebe berou závazky svých dětí

Další známý úvěr na auto? Rozhodně leasing

Zde může vše proběhnout velice podobně. Tedy jako zájemci o nový vůz přijdeme na plochu bazaru nebo autosalonu, koupíme auto a následně využijeme financování formou leasingu. Ten často bývá oproti půjčce levnější. Co je stejné, to je určitě fakt, že není žádným problémem také získat auto bez peněz, tedy bez takzvané akontace, kterou se rozumí první zvýšená splátka.

Negativem v tomto směru je však to, že auto po celou dobu splácení nepatří nám. Patří totiž leasingové společnosti, která je také uvedena v dokumentech k vozu. To z důvodu, aby se společnost mohla krýt v případě jakéhokoliv nestandardního jednání.

Jaké jsou klady a výhody?

U klasické půjčky je pozitivem zcela určitě to, že auto je od samotného počátku naše, je jenom na nás, jaké využijeme povinné ručení, nebo zda sjednáme to havarijní. Naopak u leasingu vše určuje daná společnost, u které auto splácíme. Většinou jsou všechny poplatky již součástí samotné splátky a tak jezdíme s plně pojištěným vozem. Ačkoliv na jednu stranu to může auto zdražovat, na tu druhou je třeba stále třeba říci, že leasing může být výhodnější. Na druhou stranu nesmíme zapomenout dodat, že je často určený hlavně firmám, nikoliv soukromým osobám.