Která je banka 0300?

Pokud mluvíme o tom, jaké banky na našem trhu existují, můžeme je identifikovat nejenom podle jejich názvu. Jsou i zcela jiné identifikátory. Jedním z nich je také kód banky. Jedná se o ono čtyřčíslí, které je uvedeno u čísla účtu, tedy na samotném konci, již za lomítkem. Příkladem může být banka 0300. A kdo se za ní skrývá? Poměrně velký hráč na našem trhu, a to Československá obchodní banka. Ta je známá více pod svou zkratkou, a to ČSOB. Dnes se jedná po měrně stabilního poskytovatele nejenom finančních, ale také úvěrových a jiných produktů.

Banka 0300 se neváže jenom k této bance

Zmínit ale musíme i to, že daný kód banky se neváže jenom k této bance, ale váže se také k jiné bance, která na našem trhu existuje. Tou druhou bankou není žádná jiná, než Česká spořitelna. Pokud bychom měli být skutečně konkrétní, tak právě tento název je marketingovou značkou, která pod ČSOB spadá. Se spořitelnou jako takovou se poté setkáme hlavně ve spojení s Českou poštou, kde lze její produkty poměrně jednoduše sjednat. A i zde bychom měli vědět, že pokud si tedy otevřeme účet, bude to banka 0300. Tedy toto číslo budeme mít za lomítkem.

Proč je tento kód důležitý?

Pokud o daném kódu mluvíme, rozhodně nesmíme zapomenout ani na informaci o tom, proč je tak důležitý. Je to svým způsobem identifikátor banky, který slouží hlavně k tomu, aby naše platba vždy odešla tam kam má, stejně jako aby dorazila přesně na náš účet. A to se může hodit při:

  • Vnitrostátním platebním styku
  • Mezinárodním platebním styku
Zajímavý článek:  Co dělat, když se blíží konec stavebního spoření?

Dané kód banky, tedy banka 0300 je totiž uvedena i v mezinárodním formátu čísla účtu. Konkrétně je třeba říci, že první znaky jsou kód země, další dva znaky jsou kontrolní a následující čtyřčíslí už je právě ono 0300, která patří ČSOB, nebo také poštovní spořitelně.

Jakou má ČSOB historii?

Pokud o této bance mluvíme, je určitě třeba zaměřit se také na její samotnou historii, ze které následně vychází samotná tato tradice této banky. Byla založena státem, a to poměrně brzy, konkrétně tedy v roce 1964. A to jako banka, která byla určena k poskytování služeb v oblasti obchodu. K její privatizaci došlo v létě roku 1999. Pouze rok po její privatizaci došlo k tomu, že k sobě banka převzala i poštovní banku IPB.

Později začala banka také poskytovat své služby na slovenském trhu a tak se stala stabilním partnerem v oblasti financí jak pro Čechy, tak samozřejmě i Slováky. A komu je určena konkrétně? „ČSOB poskytuje své služby všem klientským segmentům, tj. fyzickým osobám, malým a středním podnikům, korporátním a institucionálním klientům. V retailovém bankovnictví v ČR působí Banka pod základními obchodními značkami – ČSOB (pobočky), Era (finanční centra) a Poštovní spořitelna (obchodní místa České pošty).“