Zpětný leasing nemovitosti

Jestliže potřebujete peníze, přestože třeba nemáte pravidelný příjem, zato však vlastníte nemovitost – ať už byt či dům, můžete využít finanční produkt zvaný zpětný leasing nemovitosti. Ve věci užívání vaší nemovitosti se pro vás nic nezmění, budete mít k dispozici potřebnou finanční hotovost a dluh budete hradit formou pravidelných měsíčních splátek.

Na koho se obrátit?

Jednou ze společností, které tento produkt nabízejí, je Profiinvest. Zpětný leasing nemovitosti se poskytuje již od částky 100 000 korun, jeho maximální výše pak je milion a půl, splatnost úvěru je 15 let. Požádat o něj mohou všichni občané České republiky, kterým již bylo 18 let a jsou buďto jedinými vlastníky, spoluvlastníky či podílovými spoluvlastníky dané nemovitosti. Standardně společnost financuje 50% z tržní ceny hodnoty nemovitosti.

Jaká je ideální nemovitost?

Společnost se soustředí zejména na byty v osobním vlastnictví. Podmínkou poskytnutí zpětného leasingu je dobrý stav nemovitosti, úvěr nebude poskytnut v případě nutnosti počátečních investic k zajištění obyvatelnosti nemovitosti. Svou roli v tržní ceně nemovitosti hraje samozřejmě i její umístění, čím zajímavější lokalita, tím lépe. Společnost Profiinvest financuje pouze ty nemovitosti, které se nacházejí v místech s více jak 10 000 obyvatel a jejich okolí je naprosto neproblematické. Samozřejmostí, pokud chcete dostat nabídku na dobrou cenu, je fakt, že v lokalitě, kde se vaše nemovitost nachází, je dobrá dopravní obslužnost, dostupné služby a občanská vybavenost. Ideálně by zde měl být také dostatek pracovních míst.

Zajímavý článek:  Půjčka až 100 000 ještě dnes