Banka MÁMA

Že jste se s ní ještě nesetkali? Zas natolik nová instituce to není… Jen jejich poboček jakoby v posledních letech přibývalo geometrickou řadou. Neprovozujete ji náhodou také?

Základní znaky

Předpokladem číslo jedna je vlastnictví dítěte cca 15+, které a) nikdy nevyjde s kapesným, b) v mezičase stále potřebuje tu menší tu větší hotovost navíc – vždy s dobrým důvodem, c) zásadně odmítá pochopit, že kdo má příjmy, má i povinné výdaje a v podstatě jakýkoliv nákup je schopno vám vyúčtovat jako nezbytný životní výdaj, který máte platit vy.

Kde se stala chyba?

Takhle jste si to nepředstavovali? Sami máte hluboko do kapsy a neustálé požadavky na tu pětikorunu, tu stovku, tu tři navíc vás finančně ruinují nebo alespoň výrazně narušují váš stále napjatý rozpočet? Děsíte se toho, až bude mít 20+ a jeho požadavky se budou zvyšovat úměrně věku? Víte, že vaše dítě s největší pravděpodobností vůbec netuší, že elektřina a voda nejsou zadarmo, jak vysoký platíte v poměru ke svým příjmům nájem a kolik stojí základní potraviny? A uvědomujete si, že jste mu to měli říct už dávno?

Zajímavý článek:  Kam pro peníze se záznamem v registru dlužníků?

Naučte se říkat ne!

První a nejzásadnější pravidlo při přidělování kapesného zní – když to utratíš, další nedostaneš! Nikdy není pozdě a dnešní důrazné ne může vaše dítě i vás do budoucna uchránit před velkými problémy. Možná právě pro vás nějaká ta pětistovka navíc zas až tak moc neznamená, ale budete jej chtít živit do třiceti? Pak za něj splácet hypotéku, protože s platem nějak stále nevychází? A bude se vůbec snažit něco vydělat, když doma „v bance MÁMA“ to může dostat bez práce?