Výhody a nevýhody půjčka bez registru

Žádáte-li o půjčku bez nahlížení do bankovních i nebankovních registrů dlužníků, panuje všeobecný předpoklad, že vaše jméno minimálně v některém z nich figuruje. A podle toho se k vám případný věřitel bude i chovat. Jste potencionálně problematický klient.

Výhody půjčky bez registru

Půjčka bez registru má výhodu jedinou, a to zcela zjevnou – při jejím poskytování se úvěrová společnost nebude zabývat vašimi dřívějšími prohřešky a špatnou platební morálkou. Zdá se vám takovéto chování věřitele finančně nezodpovědné? Pravdou je, že řada lidí se skutečně do registru neplatičů dostane ne snad úplně omylem, ale spíše nahodile – opožděná platba za telefonní účet, přehlédnutí data splatnosti kontokorentu – a už máte vypálený cejch neplatiče. Jestliže však další půjčky vyhledávají lidé, jejichž platební morálka je skutečně více než pochybná – pak je finančně nezodpovědné jejich vlastní chování.

Nevýhody půjčky bez registru

Nevýhodou je, jak již výše řečeno, že jste rovnou považování za potencionálně problematického dlužníka, a proto jsou podmínky nastaveny velice přísně. Zejména sankce za opožděnou nebo vynechanou splátku bývají velice tvrdé. Vysoké jsou však i úroky a RPSN. Poskytovatel takovéto půjčky počítá s tím, že jeho jednání s sebou nese značná rizika, že část vypůjčených peněz od některých klientů již zpět nevymůže, a proto nastavuje úrokové sazby tak, aby bez ohledu na to patřičně vydělal. A bohužel počítá také s tím, že se na něj obracejí lidé ve skutečně krajních a zoufalých situacích, pro které je poslední možností…

Zajímavý článek:  Půjčky Praha: zkuste ty od společnosti HomePůjčka.cz