Vybíráme nebankovní půjčku: návod, jak na to

Vaše finanční situace je neúnosná. V peněžence vám zbývá pár posledních drobných a váš bankovní účet zeje prázdnotou. Pokud se před vámi v takové chvíli ještě objeví nečekaný výdaj, jeho uhrazení je nutné vyřešit okamžitě, problém je na světě. Z čeho brát a z čeho platit? Odpovědí na tuto otázku může být nebankovní půjčka – to v případě, kdy vám v bance žádost o poskytnutí finanční injekce zamítli. Jak nebankovní půjčku vybírat? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Rada č. 1: hledejte a porovnávejte

Základem úspěchu je dostatek informací. Rozhodně neoslovujte první společnost, se kterou přijdete do styku. Ba právě naopak. Učiňte průzkum napříč trhem a zjistěte, jaké typy půjček se na něm vlastně objevují. Narazíte na půjčky bez registru, půjčky bez dokazování příjmů, SMS půjčky, ale i celou škálu dalších nebankovních produktů, které se vyplatí mezi sebou porovnat.

Zajímavý článek:  Půjčky Písek

Rada č. 2: nenechte se nalákat nápadně výhodnou nabídkou

Pokud se vám zdá, že nějaká z nabídek se jeví jako nápadně výhodná, pak se vyplatí ji důkladně prozkoumat nebo raději úplně obejít. Peníze vám totiž nikdo nepůjčí zadarmo a na dobré slovo. Vždy bude chtít na této transakci vydělat a je jen na vás, zda na jeho pravidla hry přistoupíte či nikoli.

Rada č. 3: prozkoumejte názory ostatních

Je sice pěkné, že spousta nebankovních společností si dala tu práci a na své stránky umístila reference údajných klientů. Zda se jedná o skutečné názory, se můžeme jen dohadovat. Od věci proto není nahlédnout do internetových fór a diskuzí, kde se dozvíte spoustu zajímavých postřehů a informací.