Bankovní vs. nebankovní půjčka = věčný boj

Vaše finanční situace je vše, jen ne uspokojivá? Nemáte z čeho zaplatit fakturu od telefonního operátora, chybí vám nějaká ta tisícovka do nájmu? Nebo se jednoduše před vámi objevil jiný výdaj, jenž vyžaduje okamžité řešení? Pak se asi budete rozhodovat, zda s prosbou o finanční výpomoc zamíříte do banky nebo k nebankovní instituci. Na následujících řádcích pro vás porovnáme obě dvě výše zmíněné možnosti. Výsledné rozhodnutí je pak již výlučně na vás.

Bankovní půjčka

Drtivá většina žadatelů o finanční výpomoc míří v první řadě do banky. Zde se ovšem může setkat s nevrlým bankovním úředníkem, který jednoduše nebude mít „svůj den“ a klientovu žádost o půjčku okamžitě smete ze stolu. Pokud nemáte žádný příjem, nebo příjem minimální, vaše platební morálka je mizerná a navrch ještě máte záznam v registru dlužníků, s půjčkou u banky příliš nepočítejte.

V případě, pravidelného příjmu, který je v našich podmínkách považován za nadprůměrný, a čistého registru dlužníků ovšem můžete získat větší či menší finanční podporu a podporu ve formě stabilní a silné bankovní společnosti.

Zajímavý článek:  Půjčka 100 000 Kč od Be

Nebankovní půjčka

Zamítli vaši žádost v bance a vy nevíte co dál? Nezoufejte! O půjčku můžete přeci požádat i nebankovní společnost. V tomto případě se ovšem vyplatí hodně přemýšlet a porovnávat. Ne každá nabídka je v nebankovním sektoru ovšem tak výhodná, jak se na první pohled tváří.

Pozor si dávejte na nápadně nízké úroky, stejně jako na půjčky od soukromých osob. Nebojte se nahlédnout do internetových diskuzí a fór, kde na vás může čekat spousta užitečných informací.