Půjčka u banky nebo nebankovní společnosti?

Potřebujete si půjčit větší obnos na vybavení bytu či jeho rekonstrukci? Nebo jednoduše potřebujete doplatit leasing na auto, či na vás čeká jiný větší výdaj, jenž bude vyžadovat akutní řešení? Pokud nemáte žádné finanční rezervy z minula, pak budete s největší pravděpodobností uvažovat o nějaké půjčce. Máme pro vás srovnání bank a nebankovních společností, které nabízejí různé produkty i služby.

Půjčka u banky

Pokud je to alespoň trošku možné, zamiřte s žádostí o finanční injekci k některému z bankovních poskytovatelů. Zde se ovšem připravte na poměrně dlouhý rozhovor týkající se vašich příjmů, finanční situace, ale i zaměstnavatele nebo závazků z minula. Je zcela pochopitelné, že se nevyhnete ani lustraci v registru dlužníků. Pokud nebudete splňovat podmínky, jež banka nastavila, pak bude vaše žádost s největší pravděpodobností zamítnuta. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než zamířit k některé z nebankovních společností.

Zajímavý článek:  Až 150 000 úžasně snadno

Půjčka u nebankovní společnosti

Zde se mějte opravdu na pozoru a vybírejte pouze takové společnosti, jež na našem trhu působí již nějakou dobu a mohou se tudíž pochlubit bohatým klientským portfoliem a nemalými zkušenosti v oblasti financí a spotřebitelských úvěrů. Zapomeňte na malé a neznámé nebankovní společnosti a to i v případě, lákají-li vás na nápadně nízké úrokové sazby. Raději vsaďte na ty větší – ověřené, které sice v zásadě nemají tak nízké sazby, jako bankovní půjčky, mohou vám však nabídnout srovnatelný servis i zajímavé výhody a služby.