Nebankovní půjčky 100000 Kč bez podvodu

Potřebujete půjčit 100000 Kč a máte strach z podvodu? Připravili jsme pro vás výčet situací, na které můžete v průběhu oslovování finančních institucí narazit a na které byste se měli řádně připravit. Získáte tak jistotu, že bude vaše půjčování bezpečné a bezproblémové.

Poplatky, poplatky, poplatky

Pokud vybíráte půjčku pouze na základě výše jejího úroku, uvědomte si, že kromě tohoto úroku si mohou společnosti účtovat ještě spoustu dalších poplatků. Zaměřte se tedy na výši poplatku za schválení, poskytnutí nebo vyřízení půjčky, poplatek za vedení půjčky i poplatek za předčasné navrácení vypůjčených prostředků. Ve finále se tedy může stát, že i půjčka s „lidovým“ úrokem se vám může následně pěkně prodražit.

Žádné zálohy předem

Pokud po vás společnost požaduje zálohu za poskytnutí půjčky – byť jen ve výši několika stovek, či nějakého toho tisíce, zbystřete. S největší pravděpodobností se totiž nesetkáte ani s poskytnutou zálohou ani se slíbenou půjčkou.

Zajímavý článek:  Vybíráme nebankovní půjčku: návod, jak na to

Pozor na termíny splácení

Nejčastější interval pro splácení půjček je ten měsíční. Není to však pravidlem. Někde po vás mohou požadovat splátky již po týdnu nebo deseti dnech. Tyto informace by vám však měla společnost sdělit již při samotném sjednávání půjčky, případně byste se to měli dočíst ve smlouvě.

Čtěte smlouvy pořádně

A u smluv ještě chvíli zůstaneme. Před jejich podpisem jim věnujte dostatečnou pozornost. Zaměřte se na velmi oblíbené „hvězdičky“, pročtěte poznámky pod čarou a důsledně prolouskejte i miniaturní písmo. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat nebo si přizvat ke konzultaci odborníka.