V těchto případech na bankovní půjčku zapomeňte

Potýkáte se s nepříjemnou finanční situací a potřebujete jistou finanční injekci? Pak jistě zvažujete žádost o pomoc ze strany bankovní instituce. Jak je však obecně známo, bankovní instituce své klienty důsledně prověřují a zkoumají jejich finanční historii, zaměstnavatele i bonitu. Není se proto čemu divit, že většina žádostí o půjčku končí jejich zamítnutím. V jakém případě můžete na půjčku od banky s největší pravděpodobností zapomenout?

Pracovní poměr

Pokud jste na mateřské dovolené, nemáte v současnosti stálé zaměstnání, pobíráte starobní důchod nebo se aktuálně nacházíte ve zkušební, či výpovědní lhůtě. Na půjčku od banky můžete s největší pravděpodobností zapomenout.

Příjem

Obecné pravidlo pro určení výše příjmu, která by byla dostatečná pro poskytnutí půjčky, bohužel neexistuje. U většího objemu finančních prostředků platí pravidlo vyššího příjmu. Minimálně byste však měli doložit příjem ve výši průměrného platu v ČR. Další možností je požádat o půjčku bez příjmu.

Zajímavý článek:  Půjčky do 100000 Kč

Finanční historie

Pokud jste si již v minulosti půjčovali (a je úplně jedno, zda u banky nebo nebankovní instituce), měli byste si dávat pozor na to, aby byly veškeré vaše pohledávky uhrazené. Bankovní úředník totiž zkoumá, zda se vaše jméno nenachází v registru dlužníků nebo pokud aktuálně někde nedlužíte.

Další podmínky

Podmínek pro neschválení půjčky je pochopitelně celá řada. Každá společnost si navíc stanovuje vlastní pravidla. Někde můžete narazit na problém s věkem, někde s rizikovým zaměstnáním. Vždy je proto nutno zjistit si podmínky u konkrétní banky a řádně se na ně připravit, případně zvážit pravděpodobnost jejího schválení.